Niniejsze wytyczne przedstawiają znaczenie działalności audytu w sektorze publicznym w efektywnym zarządzaniu i definiują kluczowe elementy potrzebne do maksymalizacji wartości działalności audytu sektora publicznego na wszystkich poziomach tego sektora. Zasady, o których mówimy, są istotne dla krajowych, regionalnych oraz lokalnych zarządów, a także quasi-rządowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych. Zasady te mogą również mieć zastosowanie do innych podmiotów finansowanych ze środków publicznych.
Poradnik jest skierowany przede wszystkim do wybieranych i mianowanych urzędników państwowych, jak również do wszystkich zwolenników dobrego zarządzania. Celem poradnika jest zachęcenie czytelników do refleksji nad działalnością audytorów sektora publicznego oraz pomoc w ocenienie, jak działania audytu mogą służyć do skuteczniejszego spełniania znaczącej roli w zarządzaniu instytucjami sektora publicznego. W systemach prawnych, w których działalność audytu w sektorze publicznym jest potrzebna, dokument ten może stanowić wstępne wytyczne dla osób decydujących o wynikach usług, których dokładnie powinni się spodziewać oraz o elementach, które są potrzebne do ustanowienia skutecznego działania audytu.
Szczegółowe wytyczne w sprawie standardów i innych narzędzi do tworzenia i poprawy usług audytu w sektorze publicznym są dostępne w Instytucie Audytorów Wewnętrznych (IIA).
Publikacja jest dostępna dla członków IIA Polska po zalogowaniu.
Osoby, które nie są członkami IIA Polska mogą zakupić powyższą publikację.
Osoby zainteresowane zamówieniem publikacji proszone są o wypełnienie i przesłanie podpisanego formularza skanem na adres e-mail: office@iia.org.pl