10 grudnia 2019 r. Hotel Marriott, Warszawa

XV Jubileuszowy PolCAAT

XV Edycja PolCAAT. All Stars IT!


UWAGA !

Przygotowaliśmy dla uczestników niespodziankę!

Na zakończenie konferencji

zostaną wylosowane nagrody!

XV Jubileuszowy PolCAAT

Spotkajmy się 10 grudnia 2019 r. w hotelu Marriott w Warszawie!

Będzie to wyjątkowa, podsumowująca edycja.

Prelegentami będą najlepsze i najbardziej znane osoby z polskiej sceny cyber security.

Wystąpienia będą inspirujące i pełne wiedzy merytorycznej.

Podejmiemy najbardziej ciekawe tematy o niskopoziomowym bezpieczeństwie technicznym,

jak i poziomie Ładu i zarządzania systemem odporności organizacji.

Zapraszamy !

0

rok powstania IIA Polska

0

członków IIA Polska

0

kół regionalnych i branżowych

PrelegenciMichał Sajdak

CISSP, CEH, CTT+, IT SecurityConsultant, Securitum, Redaktor serwisuSekurak

Michał Sajdak posiada dziesięcioletnie doświadczeniew zagadnieniach związanych z technicznymbezpieczeństwem IT. Realizuje testy penetracyjneoraz audyty bezpieczeństwa. Prowadzi szkolenia zzakresu bezpieczeństwa. Posiadacz certyfikatówbranżowych: CISSP, CEH, CTT+. Założyciel serwisusekurak.pl

Czytaj więcej

Adam Ziaja

OSCP, OSWP, eWPT, XWF Konsultant Cyberbezpieczeństwa REDTEAM.PL

Posiada szerokie techniczne kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa, zarówno z ataku jak i obrony. Obszerne doświadczenie zawodowe jako: administrator systemów w Onet.pl, informatyk śledczy, specjalista bezpieczeństwa w zespole CERT/CSIRT oraz SOC, tester penetracyjny w Royal Bank of Scotland (RBS), starszy konsultant cyberbezpieczeństwa w zespole red team firmy Deloitte oraz threat hunter w amerykańskim startupie zajmującym się budową oprogramowania typu SIEM/IDS. Biegły sądowy z zakresu informatyki, z listy Sądu Okręgowego w Warszawie. Autor książki pt. “Praktyczna analiza powłamaniowa” (ISBN 9788301193478, Wydawnictwo Naukowe PWN). Współautor niespełna dziesięciu publikacji Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), poświęconych m.in. informatyce śledczej i reagowaniu na incydenty oraz threat intelligence. Członek trzyosobowego zwycięskiego zespołu na największych europejskich ćwiczeniach z zakresu ochrony cyberprzestrzeni – ENISA Cyber Europe 2014. W 2019 roku swoimi działaniami doprowadziły do zatrzymania największego ataku badWPAD za co otrzymał podziękowania od europejskich narodowych zespołów CERT. Bug hunter uznany przez dziesiątki powszechnie znanych firm za zgłoszone luki w zabezpieczeniach m.in. Adobe, Apple, BlackBerry, Netflix, Nokia, VMware, Onet, Interia i Wirtualna Polska. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP), Offensive Security Wireless Professional (OSWP), eLearnSecurity Web application Penetration Tester (eWPT) oraz Certificate X-Ways Forensics.

Czytaj więcej

Piotr Welenc

CISA, CICA, CGEIT, CRISC, CRMA, ACO, QAVal., LA ISO22301/27001/20000

Dyrektor GRC w Wolters Kluwer SA., Certyfikowany audytor IT, certyfikowany specjalista w zakresie zarządzania ryzykiem informatycznym i ładem IT. Doktorant Instytutu Badań Systemowych PAN. Członek Komitetu Technicznego KT306 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, analizy procesowej, corporate & IT goverance, compliance, Sarbaness-Oxley Act 2002 (SOX). Wykonywał audyty dla Europejskiego Banku Centralnego jako członek zespołu audytorów informatycznych Europejskiego Systemu Banków Centralnych. Doradca spółek giełdowych w zakresie GRC. Ekspert ds. zarządzania ryzykiem w PKF Polska S.A., Członek Komisji ds. Compliance w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Członek Rady Naukowej czasopisma „Compliance” Instytutu Compliance przy Uniwersytecie Viadrina, Frankfurt/O. Autor ponad 30 publikacji naukowych i prasowych dot. zagadnień audytu, ryzyka, governance.

Czytaj więcej

Sebastian Burgemejster

CISA, CCSA, CGAP, CRMA, CSX, LA ISO 27001, LA ISO 20000

Menedżer z doświadczeniem w audycie wewnętrznym i zewnętrznym. Posiadacz prestiżowych międzynarodowych certyfikatów zawodowych CISA, CCSA, CGAP, CRMA, CSX, LA ISO 27001, LA ISO 20000, IA ISO 28000, IA BS 25999, IA ISO 9001, Menedżer i Audytor Bezpieczeństwa Informacji CIS-CERT oraz Pełnomocnik ds. Zintegrowanych Systemów Zarządzania. Absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej z zakresu bezpieczeństwa i jakości w IT, doktorant na Wydziale Zarządzania PW. Doświadczony we wdrażaniu, konsultingu i audycie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, zarządzania usługami IT, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania jakością. Aktywny członek stowarzyszeń zawodowych IIA (Członek Zarządu/Sekretarz/Wiceprezes, Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej, obecnie Prezes) oraz ISACA (Członek Komisji Rewizyjnej). Członek Komitetu Technicznego PKN nr 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności. Profesjonalista zorientowany na rozwiązywanie problemów i usprawnianie procesów. Zdolny do radzenia sobie ze złożonymi problemami zarówno jako członek zespołu, wykładowca, trener, kierownik projektu, członek komitetu sterującego jak i lider. Świadomy wpływu różnych elementów kultury organizacyjnej na zdolność firmy do osiągania celów.

Czytaj więcej

Adam Grys

Risk Manager, PayU

Od 5 lat związany z PayU, wiodącą oragnizacją płatniczą działającą w 18 krajach na 4 kontynentach. Obecnie jako Risk Manager odpowiedzialny za procesy zarządzania ryzykiem, incydentami i ciągłością działania na rynkach Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej.
W latach 2011 – 2014 pracował jako specjalista ds. kontroli wewęntrzej w Kompanii Piwowarskiej, a następnie w Dziale Zarządzania Ryzykiem Grupy Allegro.

Czytaj więcej

Paula Januszkiewicz

CQURE

Znana na całym świecie ekspertka w zakresie cyberbezpieczeństwa, od wielu lat tworząca programy szkoleniowe, których głównym celem jest uświadamianie pracownikom potrzeby zachowania cyberbezpieczeństwa w miejscu pracy. Autorskie szkolenia – zarówno dla kadry zarządzającej wyższego szczebla (m.in. z sektora rządowego, bankowego, branży telekomunikacji czy lotniczej) jak i dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, etycznych hackerów, inżynierów, administratorów sieci i innych, także tzw. użytkowników końcowych – sprawiają jej satysfakcję i wielką radość. Na podstawie analiz potrzeb Klientów i informacji zwrotnych od kursantów Paula, wspólnie z zespołem Ekspertów CQURE, stworzyła setki niepowtarzalnych narzędzi badawczych, wskazówek i strategii rozwoju wewnętrznych polityk bezpieczeństwa danych. To nie koniec – Paula chętnie dzieli się nimi podczas największych konferencji branżowych, m.in. MS Ignite, RSAC, Black Hat USA, Black Hat Europe, Black Hat Asia, Techdays czy Gartner Security Summit. Uwaga: Paula ma dostęp do kodu źródłowego Windowsa!

Czytaj więcej

Radek Kaczorek

Partner / CISA, CISSP, CRISC Grant Thornton

Ekspert w dziedzinie ładu i nadzoru w informatyce, zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwem informacji, Audytor systemów informatycznych. W latach 2005 – 2009 Prezes Zarządu ISACA w Polsce. Współtwórca działów audytu systemów informatycznych i bezpieczeństwa w KPMG (1998 – 2004) oraz Deloitte (2005 – 2007). W latach 2007 – 2012 juror konkursu Lider Informatyki organizowanego przez Computerworld. Wykładowca Podyplomowych Studiów „Efektywne zarządzanie IT w przedsiębiorstwie” oraz „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Aktywny uczestnik projektu INDI Open Astronomy Instrumentation i twórca sterowników dla urządzeń wykorzystywanych w astrofotografii.

Czytaj więcej

Piotr Filip Sawicki

Prezes Zarządu Stowarzyszenia ISACA Warszawa

Doradca ds. Bezpieczeństwa, audytor IT i audytor IT Security z doświadczeniem technicznym; posiadacz certyfikatów CISA, CISM, CISSP i CIA. Posiada doświadczenie z zakresu bezpieczeństwa IT i informacji w międzynarodowych firmach finansowych i produkcyjnych w regionie EMEA . Posiada wysokie umiejętności zarządzania ryzykiem i audytem operacyjnym dzięki doświadczeniu zdobytemu w firmach doradczych Big4. Posiada szeroką wiedzę nie tylko z zakresu procesów I T i IS ale również z zakresu procesów biznesowych i kontroli.

Czytaj więcej

Michał Kurek

CISM, CISSP, GICSP, CISA, LPT, CEH, GWAPT, CRISC, CCSP, CCSA, GSSP JAVA, ECSA, PMP, CIA, GAWN, CCNA Partner KPMG, Szef Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Członek Zarządu OWASP Polska Partner KPMG, Head of Cyber Security Board Member of OWASP Poland

dołączył do KPMG w 2017 roku jako Partner odpowiedzialny za rozwój usług w zakresie cyberbezpieczeństwa. Posiada przeszło siedemnastoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem konsultantów i inżynierów bezpieczeństwa, z którym przeprowadził kilkaset projektów dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Jego specjalizacją jest bezpieczeństwo sieciowe oraz aplikacyjne. Członek zarządu polskiego oddziału OWASP. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się jako prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu oraz jako wykładowca na kilku kierunkach studiów podyplomowych w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zdobył m.in. następujące certyfikaty: CISM, CISSP, GICSP, CISA, LPT, CEH, GWAPT, CRISC, CCSP, CCSA, GSSP JAVA, ECSA, PMP, CIA, GAWN, CCNA

Czytaj więcej

Dr inż. Jakub Syta

niezależny ekspert

Od 20 lat promuję ideę, że zarządzanie cyberbezpieczeństwem może być proste. W tym czasie zrealizowałem projekty z zakresu bezpieczeństwa informacji dla przeszło 100 podmiotów, budowałem od zera struktury bezpieczeństwa w kilku organizacjach, pracowałem na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach czy współtworzyłem jedną z najbardziej profesjonalnych firm w Polsce nakierowanych na ochronę informacji. Przez ostatnie lata współtworzyłem i rozwijałem Security Operation Center nakierowany na świadczenie zaawansowanych usług cyberbezpieczeństwa podmiotom Infrastruktury Krytycznej oraz sektora obronnego.
Pasja dotyczące ciągłego zgłębiania sposobów zarządzania bezpieczeństwem IT zaowocowała obroną doktoratu na Politechnice Warszawskiej.

Czytaj więcej

Artur Marek Maciąg

Information Security Analyst

12 lat doświadczenia w zabezpieczeniu rynku finansowego w Polsce i na świecie w rolach związanych z bezpieczeństwem fizycznym, reakcją na incydenty, analizą i zarządzaniem ryzykiem technologicznym, zgodnością z wymogami prawa, komunikacją ryzyka i zagrożeń

Czytaj więcej

Tomasz Wodziński

Zarządzający Architekt Bezpieczeństwa CISSP, CEH, GCIH, CISA

Ekspert bezpieczeństwa z 22 letnim doświadczeniem w pracy w sektorach telekomunikacji, rozwoju oprogramowania, testach, audytu oraz reakcji na incydenty bezpieczństwa. W swojej karierze zawodowej pracował w firmach prywatnych oraz administracji centralnej jako analityk, Od 15 lat zorientowany na bezpieczeństwo systemów IT oraz organizacje przedsiębiorstwa w zakresie IT Governance, swoją wiedzę z zakresu IT security certyfikował w zakresie: - profesjonalnego zarządzania bezpieczeństwem (CISSP), - audytu systemów i procesów (CISA), - reakcji na incydenty oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi (GCIH) - testami penetracyjnymi oraz zarządzania podatnościami (CEH). W ostatnich latach związany z największą społecznością skupiającą specjalistów ds. bezpieczeństwa ISSA Polska jako wiceprezes zarządu . Jego doświadczenie bazuje na powoływaniu i koordynowaniu pracy zespołów zorientowanych na zarządzanie incydentami. Na co dzień pracuje z największymi polskimi organizacjami budując jako zewnętrzny konsultant dojrzałe procesy zarządzania incydentami oraz wspiera w redukowaniu powierzchni cyber-ataku. Realizuje to wykorzystując praktyczne umiejętności z zakresu Architektury Korporacyjnej opartej o ramy TOGAF. Dodatkowo legitymuje się certyfikacjami: ITILv3, MOR, PRINCE, ISO22301, ISTQB-ISEB Certyfikowany Tester.

Czytaj więcej

Eryk Trybulski

p.o. Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Od ponad 20 lat związany ze świadczeniem usług IT – pełniący role od programisty do Dyrektora ds. Bezpieczeństwa, poprzez projektanta, analityka, architekta IT – w projektach doradczych i wdrożeniowych dla największych firm. Prelegent na branżowych konferencjach i autor artykułów prasowych szerzący wiedzę na temat bezpieczeństwa informacji. Biegły sądowy z obszaru informatyki, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Stowarzyszenia Instytutu Informatyki Śledczej.
Doświadczony Pełnomocnik Zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania, a także certyfikowany audytor wiodący Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, Systemu Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301, Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 oraz kierownik projektów Prince 2 Practitioner.
Obecnie odpowiedzialny wdrożenie wieloletniego programu cyberbezpieczeństwa, a także za wyznaczanie i wdrażanie strategii, standardów, jak i systemów zapewniających bezpieczeństwo kluczowych systemów IT w sektorze ochrony zdrowia.

Czytaj więcej

ProgramCena10% zniżki – dla 3 lub więcej osób zgłoszonych przez tę samą instytucję

10 % zniżki – dla członków Polrisk, PIBR, BCMG

Zniżki nie sumują się.

Cena obejmuje: materiały konferencyjne, serwis kawowy, lunch.

Cena uczestnictwa w Konferencji:

650.00 zł + 23% VAT – członkowie IIA Polska, ISACA Warszawa i ISACA Katowice
850.00 zł + 23% VAT – pozostałe osoby

Koszt udziału
650zł *
  • cena dla Członków IIA
  • * + 23% VAT
Koszt udziału
850zł *
  • pozostałe osoby
  • * + 23% VAT

 
 
 

Warunkiem przyjęcia / wpisania na listę uczestników konferencji jest przesłanie poprawnie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego, oraz dokonanie do dnia 03 grudnia 2019 r. , na podstawie umowy / zgłoszenia lub faktury proforma, opłaty za udział w konferencji.

Ewentualna rezygnację z uczestnictwa w Konferencji należy zgłosić do organizatora w formie pisemnej nie później niż 14 dni przed Konferencją. Po tym terminie możliwe jest jedynie zastępstwo zgłoszonego uczestnika, co należy zgłosić do biura IIA Polska (office@iia.org.pl)

Oświadczenie VAT dla jsfp

UWAGA

Termin nadsyłania zgłoszeń – 03 grudnia 2019 r.

Za udział w Konferencji uczestnicy otrzymają 09 godzin CPE

 

Partner merytoryczny

 Partnerzy

 Patroni medialni

 

 WspieramyKontakt

Wszelkich informacji udziela biuro IIA Polska
office@iia.org.pl
+48 22 110 08 13

Kontakt dla mediów Katarzyna Celińska,
k.celinska@iia.org.pl
+48 604 171 529