IIA | Aktualnosci | V Kongres Corporate Governance

V Kongres Corporate Governance

V Kongres Corporate Governance

29.05.2024

Już niebawem kolejny Kongres Corporate Governance!

Zapraszamy Państwa serdecznie na V Kongres Corporate Governance, który odbędzie się 18 czerwca 2024 roku w Rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wydarzenie objęte zostało  Honorowym Patronatem JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Prof. dr hab. inż. Celiny Olszak, Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery oraz Ministra Przemysłu. 

Merytorycznym Partnerem wydarzenia jest Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. 

Zapisywać można się przez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie konferencji:

https://konferencja.mba.ue.katowice.pl/

Konferencja jest bezpłatna!

Zapisy trwają do 12 czerwca 2024 r. - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. 

Zapraszamy serdecznie!

 

W tym roku porozmawiamy na temat:

  • zagrożeń wynikających ze stereotypowego postrzegania ludzi i ich zachowań, 
  • strategii promujących różnorodność w miejscu pracy,
  • praktyk zapewniających równość płci i walki z dyskryminacją w ujęciu globalnym,
  • budowania inkluzywnych społeczności: wyzwania i możliwości,
  • promowania różnorodności w organach nadzoru i komórkach audytu wewnętrzny dla zwiększenia ich skuteczności.

W trakcie debaty skupimy się na problematyce DEI (Diversity, Equity, and Inclusion - Różnorodność, Równość i Włączenie).  Realizacja tej koncepcji ma bowiem zasadnicze znaczenie dla optymalizacji  wdrożonych w przedsiębiorstwie mechanizmów corporate governance. Jako przykłady korzyści związanych z wprowadzeniem w przedsiębiorstwie rozwiązań organizacyjnych, pozwalających na realizację wyżej wymienionej koncepcji można wskazać:

  1. Usprawnienie i zwiększenie efektywności procesów podejmowania decyzji: Różnorodność w organizacji, a w tym w nadzorze i audycie wewnętrznym,  może przyczynić się do wzrostu efektywności procesów decyzyjnych.  Dzięki różnorodnym perspektywom i doświadczeniom, zespoły są bardziej skuteczne w identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów. 
  2. Ograniczenie ryzyka i zapobieganie błędom: Inkluzywne środowisko pracy może pomóc w zmniejszeniu ryzyka błędów i nieprawidłowości poprzez promowanie otwartej komunikacji, współpracy i zaangażowania wszystkich członków zespołu. Wzrasta więc szansa wykrycia potencjalnych zagrożeń i wprowadzenia odpowiednich środków zaradczych. .
  3. Ochronę reputacji i budowę zaufania: Organizacje, które promują DEI, często cieszą się lepszą reputacją i większym zaufaniem zarówno ze strony pracowników, jak i interesariuszy zewnętrznych. 
  4. Zwiększenie innowacyjności i wydajności: Różnorodność przyczynia się do większej innowacyjności i wydajności. Dzięki różnorodnym perspektywom i doświadczeniom, zespoły są bardziej zdolne do generowania nowych pomysłów i rozwiązań, co może przekładać się na lepsze wyniki działalności całej organizacji.

Więcej informacji na stronie https://konferencja.mba.ue.katowice.pl/

Zapraszamy serdecznie!

Nazwa użytkownika